Warwick Şatosu Gezisi

BUGÜN İLGİ ÇEKENLER

Şatonun korkutucu görünümlü tipik Ortaçağ surları, onu Britanya’nın en çok turist çeken yerlerinden ve ülkenin gezilebilen en heybetli şatolarından biri yapar. l978’de, şatoyu balmumu heykellerden birinci kalite sahnelerle bezeyen Tussaud Grubu tarafından devralınmıştır. 1350′ lerde yapılan devasa giriş yapısı, orijinal iner kalkar kapı parmaklığı­na ve zekice gizlenmiş kızgın yağ dökme deliklerine sahiptir.

Dokuz kabul salonu uygun mobilyalarla döşenmiştir. “1898′ deki Kraliyet Hafta Sonu Partisi” adlı canlandırma, kont ile kontesin ev sahipli yaptığı, onur konuğunun ise Galler Prensi Edward (daha sonra Kral III. Edward) olduğu bir partiyi anlatır. Şatonun Silahhane’ sinde tarihi değeri olan eksiksiz zırhlar ve zırh parçaları sıralanır.

Kırmızı beyaz mermer döşeli zeminiyle Great Hall’da ( Büyük Salon) daha çok zırh ve silah sergilenir. Dışarıda, şato alanı, ünlü ve çok güzel Victoria Gül Bahçeleri (Victorian Rose Gardens) dahil, çe­şitli türden bahçelere bölünmüştür . Yazın, hafta sonlarında at üstünde mızrakla dögüş turnuvaları yapıl­maktadır; bu etkinlik büyük kalabalıkları kendisine çeker.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?