tatile hazırlık

TATİLCİNİN NOT DEFTERİ

Tatile karar vermek için düşünmeye başladığınız andan dönüşünüze kadar olan süreçte rahat etmek, tatsızlıklarla karşılaşmamak, kısacası iyi bir tatil geçirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları sıralayalım. Yapacağınız tatile göre aklınıza yatanları uygulayın.

Tatile Hazırlık

  • Her tatilde aynı yere, aynı otele gitme alışkanlığınız varsa bu yıl onu terkedin. Yeni yerler keşfetmek için GEZİ’yi baştan sona karıştırın.
  • Seçtiğiniz tatil yöresinin hava ve deniz suyu sıcaklıklarını GEZİ’de bulacaksınız. Küçük yerler için de yakınındaki tatil merkezlerine bakın. Valizinizi ona göre hazırlayın. Gerekli olanlar eksik olmasın, gereksiz olanları da boşuna taşımayın.
  • Bazı otel odalarında minik bir dikiş seti bulacaksınız. Ama siz gene de küçük bir set hazırlayın. En azından iğne-iplik alın.
  • Otellerde kalacaksanız plaj havlusu dışında banyo ve yüz havlusuna ihtiyacınız olmayacak.
  • Ören yerlerini ve kırları dolaşmak için iyi bir spor ayakkabı, uygun bir çorap, etkileniyorsanız güneş gözlüğü ve şapka almayı unutmayın.
  • Camileri gezecekseniz kadınlar için bir başörtüsü ve uzun etek gerekiyor. İstanbul’un çok turist çeken camilerinde bunları bulabilirsiniz ama diğer camilerde yoktur. Camileri gezmek için namaz saatlerinin dışındaki saatleri seçmelisiniz.
  • Kilise, havra gibi ibadet 1 yerlerinde özel kıyafet gerekmez. Cemaatine saygılı’ “ olmak yeter.
  • Hemen her yerde eczane

bulabileceksiniz. Fakat emin olmak isterseniz küçük bir sağlık seti hazırlayın. Burada verdiğimiz set değişik tatil seçenekleri düşünülerek hazırlandı. Siz kendinize göre azaltabilirsiniz. Sürekli kullandığınız bir ilaç varsa tatil süresince yetecek kadarını bu sete ekleyin.

Novaljin (Ateş düşürücü ve ağrı kesici), Lomotil Tablet (İshal giderici), Bepanten (Yanık için), Anestol Tablet (Yanık ve lokal ağrılar giderici), Oksijenli su veya Mersol (Yaralanmalar içim, Antivomid Tablet (Taşıt tutmasına karşı, Steril gazlı bez ve yara bandı.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?