Stonehedge and Bath

Gezilecek diğer dikkate değer binalar arasında, eski kapalı çarşının yanındaki High Street üzerinde bulunan Guildhall, Milsom Street’deki güzel Theatre Royal (Kraliyet Tiyatrosu) ve yine hemen yanındaki Octagon binası yer alır. Circus ve Royal Crescent, Bath’in en önemli mimarları olan John Wood ve oğlu John Wood’un mükemmel iki mimari eseridir.

Genç john Wood’un kayınpederi için yapılan No. 1 Royal Cres­cent , titizlikle restore edilip döşenmiş ve halka açılmıştır. Bu yapı, New King Street’de bulunan astronom ve bilim adamı William Herschel’ in eviyle karşılaştırma ya değen bir binadır.

Bath, pek çoğu kentin tarihine birer övgü olan müzelerle doludur. No. 4 Circus’daki Georgian Garden’da 18. yüzyıl kasaba bahçesi mükemmel bir şekilde canlandırılırken, Building of Bath Museum (Batlı Müze Binası, Vine­ yards,’ Jel:O1225 -33895 ) Georgia tarzı Batlı’in öyküsünü dile getirir. Book Museum ( Kitap Müzesi), ciltçilik zanaatına ve Bath’in İngiliz edebiyatındaki yerine bir övgüdür. Bath lndustrial Heritage Cen­ter (Batlı Sanayi Müzesi, Julian Rond, Tel 01225-318348), Mr.Bowler’in iş yeriyle, küçük bir Bath firmasının yüzyıllık öyküsünü anlatır. Bath Postal Museum (Batlı Posta Müzesi, 8 Broad Street, Tel 01225 -4 60333), ziyaretçilerine dünyanın ilk pulu olan Penny Black’in 2 Mayıs 1840’ta Bath’den postaya verildiğini hatırlatır.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?