Setubal,Portekiz

Setubal,Portekiz

Setubal

Cilalı, kozmopolit Lizbon için renkli bir kardeş şehir olan Setúbal, başkentin turist ordularından yoksun, ancak ziyaretçiye sunacak çok şey var. Ünlü taze balık ve deniz mahsullerinin yanı sıra, özellikle de choco frito (kızarmış mürekkep balığı) ile birlikte şehir canlı bir kültürel manzaraya sahiptir ve Sado Haliç’e yunus tespit gezileri için başlangıç ​​noktasıdır.

Rio Sado’nun ağzında Setúbal, ülkenin üçüncü büyük limanı ve en eski şehirlerinden biridir. Roma döneminde önemli bir sanayi kasabası, Portekiz’in Keşif Çağı’nda bir kez daha oldu ve 19. yüzyılda havalandı. Şehrin bazı bölümleri endüstriyel ve çekici olmasa da, merkez ortaçağ ve modernin çekici bir karışımı olmaya devam ediyor. Burada karlı bir gün geçirebilir, güzel kafe kaplı karelere açılan ve yakışıklı Igreja de Jesus gibi sitelerde kalan Arnavut kaldırımlı yaya caddelerini gezebilirsiniz. Bir inşaat projesi sırasında keşfedilen Roma kalıntılarının üzerine inşa edilen turizm ofisinde başlayın; içeride, yukarıda duracak ve cam zeminden 5. yüzyıl balık işleme odasına bakacaksınız. Limanın yakınında, büyük bir kapalı balık ve üretim pazarında (Salı-7–2 Pazar) piknik yapabileceğiniz bahçeler ve teknelerin hoş bir dağınıklığı ön plana çıkıyor.

Setubal Portinho da Arrabida

Setubal Portinho da Arrabida

Parque Natural da Arrábida’daki ana yol, dağ aralığının eteklerindeki Portinho da Arrábida’nın küçük balıkçı köyü olan güneyde seyahat etmek için Vila Nogueira de Azeitão’da bırakabileceğiniz N10’dur. Köy, açık mavi-yeşil suları ve yeşil, çamla kaplı tepelerle dramatik bir kontrast oluşturan beyaz kumları ile ünlü iyi yerel plajları takdir eden lisboetas için popüler bir destinasyondur. Yüksek yaz aylarında, ziyaretçi sayısı park etmeyi neredeyse imkansız hale getirdiğinde, aracınızı köyün üstünde bırakın ve limana bakan birkaç mütevazı deniz ürünleri restoranı bulacağınız suya doğru dik bir yürüyüş yapın.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?