SARAWAK KÖPRÜSÜ

SARAWAK KÖPRÜSÜ

SARAWAK KÖPRÜSÜ

SARAWAK KÖPRÜSÜ KONUMU

Malezya’nın Borneo Adası’nda adının yakınlardaki köye dönüşmesi nedeniyle eşsiz Sarawak Köprüsü bulunuyor. Köprü tasarımı gerçekten benzersizdir; tamamen bambudan yapılmış, ince tellerle döşenen plakalar. Köprü tabanına eğimli parmaklıklar daha da aşırı hale getiriyor. Yapının oldukça kırılgan olması ve aynı anda en fazla iki yetişkine dayanabileceği de belirtilmelidir. Birisi köprüye basarsa, sallanmaya başlar, ancak köprüden geçen insanlara yönelik ana tehlikeler bambu sapları arasındaki büyük boşluklardır. Sözde ‘korkuluk’ ta tutmak, bunun için değil, yapıyı daha dengeli hale getirmek için çok rahatsızdır. Yanlış bir adım ve köprünün altından geçen nehrin zümrüt sularıyla aşina olursun. Borneo parklarından birinin Sarawak Köprüsü’nün tam kopyası olduğu dikkat çekicidir, çünkü yerli halk için gerçek bir milli sembolüdür. İkinci bileşen, Jalan Pasi, Sarikei / Tanjung Manis, Mukah boyunca “kayıp halka” sağlamaktır ve Batang Rajang Köprüsü, Kuala Kemena / Jepak Köprüsü’nün inşası ve Jalan Kuching / Samarahan için önerilen ikinci hizalamayı içerir. Demak Laut Sungai Sarawak arasında bir köprü inşaatı.
“Üçüncü bileşen, mevcut sahil yolunun sırasıyla 23 alt paket, 13 ve 10 olmak üzere A ve B olmak üzere iki paket altında yükseltilmesini içeriyor,” dedi.

SARAWAK KÖPRÜSÜ

SARAWAK KÖPRÜSÜ YAPISI

Başbakan yardımcısı olan Masing, sahil yolunun inşasının ilerlemesini bilmek isteyen Yussibnosh Balo’dan (GPS-Tellian) bir soruya yanıt veriyordu. Masing, ilk bileşenin yedi paketinden dördünün müteahhitlere, yani Batang Saribas Köprüsü’ne (tahmini maliyeti 496 milyon RMB) teklif edildiğini; Sungai Krian Köprüsü (175 milyon RM); Batang Paloh Köprüsü (567 milyon RM) ve Muara Lassa Köprüsü (665 milyon RM). “İkinci bileşenin mektubu – Jalan Pasi, Sarikei / Tanjung Manis, Mukah ve Batang Rajang Köprüsü – 22 Şubat’ta 323.377.700 RMB değerinde bir sözleşme için düzenlenmişti. “Kuala Kemena / Jepak Köprüsü’nün yapım mektubu 6 Mart’ta 466,679,497 RMB değerindeki bir sözleşme için, Samarahan’dan Kuching’e Jalan Tanjung Bako üzerinden ikinci yol ve Bako / Buntal Bağlantı Yolu’nun yapımı için Sungai Buntal üzerinde bir köprü inşaatı, erken tasarım aşamasında ”dedi. Masing, üçüncü bileşen için Kampung Sungai Bulug / Sebuyau arasındaki 9.6 km’lik hizalamayı içeren alt paketin, geri kalan 12 alt paket için ihale dokümanları işlendiğini söyledi. İş şimdi Malezya’nın Sarawak kentinde yeni bir köprü üzerinde başlıyor ve tamamlanması üç yıl sürüyor. İki şeritli Rambungan Köprüsü’nün yapımı 23.75 milyon ABD dolarına mal oluyor ve Sarawak’ta sahil yolu sistemine bağlanmak için inşa edilen dokuz köprüden biri. Malezya Hükümeti Sarawak Kalkınma Bankası (Debos) den çalışmalarını finanse etmek krediler bir dizi kaynaktan elde ettiği. Yeni Rambungan Köprüsü, Precious Credence ve Ghezhouba’dan oluşan ortak bir girişim tarafından inşa ediliyor. Opus Consultant ve Jurutera Minsar Consult danışmanlık firmaları da projeye dahil oldu.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?