Oslo Manzaraları

Oslo

Oslo Hakkında Bilgiler

Oslo Sentralstasjon’da (Oslo S olarak da adlandırılan Oslo Merkez İstasyonu veya sadece Jernbanetorget (Norveççe “demiryolu meydanı”) başlayıp Kraliyet Sarayı’nda sona eren Karl Johans Gate, Oslo şehir merkezinin bel kemiğini oluşturur. Grensen ve Rådhusgata’nın paralel sokakları arasında, şehir merkezinin batısında Frogner ve Majorstuen, kaliteli restoranlar, alışveriş merkezleri, kafeler, galeriler ve Vigeland heykel parkı bulunan yerleşim alanları bulunmaktadır. deniz keşif için Norveç’in zevkinin bir yönü.

Şehrin kuzeybatısı Holmenkollen olup, şehri ve çevresindeki fiyortları göz alıcı kuş bakışı, dünyaca ünlü bir kayak pisti ve müzesi ve üç tarihi restoranı vardır. Yerli Norveçlilerle birlikte çeşitli göçmen nüfusun yaşadığı daha çok kültürlü doğu tarafında, Munch Müzesi ve şimdiye kadar bulunan en eski primat fosili Ida’yı görebileceğiniz Botanisk Hage og Naturhistorisk Müzesi (Botanik Bahçeleri ve Doğa Tarihi Müzesi) bulunmaktadır. , 47 milyon yıllık atamız. Çok sayıda kafe ve mağazaya ev sahipliği yapan Grünerløkka’nın popüler mahallesi merkezin kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Oslo Kraliyet Sarayı

Oslo Kraliyet Sarayı

Karl Johans Kapısı’nın bir ucunda, vanilya ve krem ​​rengi neoklasik saray 1848’de tamamlandı. Öndeki binicilik heykeli 1818’den 1844’e kadar İsveç Kralı ve Norveç Kralı Karl Johan’dır. rehberli turların olduğu yaz aylarında halk (İngilizce). Her yaştan çocuklar, Kraliyet Sarayı’nın 1: 30’da her gün yağmur veya parıldayan Norveç Askeri Bandı eşliğinde muhafız törenini değiştirmesini sevecekler.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?