Moskova Müze Bilgileri

Moskova Zafer Parkı (Park Pobedy)

Moskova Zafer Parkı (Park Pobedy)

1812’de Napolyon’un, 1970’lerde Nazi Almanyası’nın zaferinin 50. yıldönümü için açılmış olan II. Anıt, İkinci Dünya Savaşı müzesi, şapel ve açık havada vintage silahların sergilendiği 335 dönümlük parkın merkezidir. Zafer Parkı, Zafer Bayramı, Ortodoks Paskalyası ve Noel dahil olmak üzere resmi tatillerde şenlikler için popüler bir mekandır. Sıcak bir günde, birlikte yürüyen tüm aileler de dahil olmak üzere, yürüyen çiftlerin ve paten ordularını görmeyi bekleyin. Park, şehir merkezinden yaklaşık 20 dakika uzaklıkta, koyu mavi hatta Park Pobedy metro istasyonu yakınında.

Moskova Herzen Müzesi

Burada sadece yazar, filozof ve devrimci Alexander Herzen (1812-70) hakkında değil, aynı zamanda Rusya’daki 1840’larda yaşam ve 1825’te çarlık yönetimine isyan Decembristler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Herzen kendisi için en ünlü olabilir roman Suçu Kimdir? kısa hikayelerinin yanı sıra Hırsız Magpie ve Dr. Krupov. İngilizce açıklamalar mevcuttur. Müzeye girmek için zili çalmanız gerekecek ve içeride giymeniz için terlik verilecektir.

Moskova 1812 Savaşı Müzesi

Moskova 1812 Savaşı Müzesi

Moskova’nın en yeni tarih müzesi, Napolyon’un imparatorluk Rusya’sını işgalinin 200 yıllık yıldönümünü kutlamak için 2012 yılında açıldı. Sergi, Devlet Tarih Müzesi’nin bir parçası ve eski V.I. Lenin Müzesi. Redbrick binası içeride etkileyici bir şekilde yeniden inşa edildi ve modern, bilgilendirici bir multimedya sergisine ev sahipliği yapıyor. Mseum, Rusların dediği gibi 1812 Vatanseverlik Savaşı’na, Moskova’nın yakılmasına ve savaşın sonuna götürür. Aralarında tarihi belgeler, dönem kıyafetleri, askeri haritalar ve Napolyon’un kılıcı var. Bir videoda tüfek nasıl çekileceğine dair talimatlar verilir. Ne yazık ki, müzede Rusça olmayan konuşmacılar için çok az İngilizce işaret ve açıklama var.

Moskova Lermontov Evi Müzesi

Moskova Lermontov Evi Müzesi
Romantik şair ve romancı Mikhail Lermontov (1814–41), 1830-1832 yılları arasında dedesi ile birlikte bu evde yaşıyordu. Lermontov’un şiir yazdığı ve aşk ilgisinin resimlerini çektiği küçük bir salon da dahil olmak üzere birkaç oda sergileniyor. Bu eserleri yazı masasında görebilirsiniz. Ailenin misafirleri ağırladığı büyük salonda, aile portreleri ve duvarlarda asılı 1812 Savaşı’nı tasvir eden dört küçük friz var. Başka bir odada Lermontov’un oldukça iyi kalem ve mürekkep çizimleri var. Dik bir merdiven, Lermontov’un yatak odasında, yatakta bir gitar, bir şövale üzerinde bir taslak ve Puşkin ve hayran olduğu diğerlerinin portreleriyle tamamlanır.
0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?