Moskova Görülecek Yerler

Moskova central telegraph

Moskova Merkez Telgrafı

Bir zamanlar yabancıların telefona gitmeleri gereken yer olan Central Telegraph, Kızıl Meydan’dan Tverskaya ulitsa’den bir blok ötede, bloklu, erken bir yapılandırmacı yapı. Yine de yurtdışında telefon görüşmeleri yapabilir, pul satın alabilir, faks gönderebilir veya İnternet’i kullanabilirsiniz – ancak esas olarak, Central Telegraph dışarıdan hızlı bir şekilde bakmaya değer bir manzaradır. Çarpıcı yarım daire biçimli giriş, büyük bir dijital saat ve büyük ve sürekli dönen aydınlatılmış bir küre ile süslenmiştir. İçeride döviz bozdurma sayaçları, eczane, kahve dükkanı ve lobideki ATM’ler ve ana postane bulunmaktadır.

Moskova Chaliapin Evi Müzesi

Moskova Chaliapin Evi Müzesi

Dünyanın en büyük opera şarkıcılarından Fyodor Chaliapin (1873–1938), 1910’dan 1922’ye kadar bu güzel restore edilmiş malikâne evinde yaşadı. Chaliapin, 1922’de Fransa turunda Sovyet vatandaşlığından çıkarıldı; bir daha Rusya’ya dönmedi. Sovyetler evini bir apartmana dönüştürdü ve 1980’lerde restorasyona kadar binada 60 ortak daire vardı. Chaliapin’in Fransa’daki ailesinin yardımıyla odalar, şarkıcı burada yaşarken olduğu gibi yeniden düzenlenmiş ve döşenmiştir. Duvarlar, Mikhail Vrubel ve Isaac Levitan gibi yetenekli arkadaşların Chaliapin’e verdiği sanat eserleri ile kaplıdır. Ayrıca sergilenen Chaliapin’in oğlu tarafından müzeye bağışlanan renkli kostümleri de var. Piyano odasına ulaştığınızda, Chaliapin’in en sevdiği rolleri söyleyen orijinal kayıtlarını duyacaksınız. Giriş avlunun içinden. İngilizce turlar düzenlenmektedir ve önceden rezerve edilmelidir.

Moskova Merkez Sanatçılar Evi

Bu büyük ve modern binanın sokak girişi, üyelerin çalışmalarını üç katta sergilediği Sanatçılar Birliği’nin sergi salonlarına götürüyor. Bu, eve götürmek için bir kroki veya suluboya bulmak için harika bir yerdir. Ayrıca eski uluslararası sinemayı gösteren küçük bir sinema salonu ve neredeyse her gece pop ve rock performansları olan bir konser salonu var. Kitaplardan kürk mantolara, mimariye kadar her şey üzerinde büyük sergiler binayı periyodik olarak ele geçiriyor ve bazıları da görülmeye değer. Kavernöz alan ayrıca Tretyakov Galerisi’nin modern şubesini barındırmak için yeterli alana sahiptir. Sonraki kapı, çağdaş heykelin ve eski Sovyet heykellerinin heykellerinin yan yana durduğu Sanat Parkıdır. Bir yürüyüş için hoş bir yer.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?