lnns of Court ve Old Bailey

LONDRA’DA DÖRT MAHKEME BULUNUR . BUNLARIN HER biri bağımsız gruplar tarafından yönetilir ve yöneticiler öğrenci­lerinin avukat olarak tanınmasmı baroya önerebilirler. Bu düzen, 1. Edward’ın 1292 Yasası uyarınca, bütün hukuk adamlarının hakimlerin denetimi altında toplanması ve böylece din adamlarının avukat olarak gücü ne son verilmesiyle ortaya çıktı.

Binaların tarihi 15. ve 16. yüzyıla kadar uzanır. Bunlar daha önce avukatların ve asistanlarının oturduğu güzel malikanelerdi. Tudor döneminde dava açına da sanat kadar popüler olduğunda, lnns of Court’da eğitim gören avukatlar, Londra mahkemelerinde hizmet verip kendi evlerinde lüks yaşamın sefasını sürer hale geldiler. Middle Temple üyeleri Kraliçe 1. Elizabeth’i Shakespeare’in On ikinci Gece adlı eserinin sahnelenmesiyle bu binada ağırlamışlardır.

Öğrencileri l 370’e kadar Regi­nald de Grey’in malikanesine yerleşmiş olan Gray’s lnn’ in (High Holborn, Tel: 0171-405 8164) salonunda Tudor tarzı bir ayırıcı bölme bulunur. Yaz aylarında ögle tatili saatlerinde bahçeleri ziyaretçilere açıktır. Lincoln’s lnn’de (Chencery Lane, Tel: 0171-405 1393) görev yapan ilk avukatlar Lincoln Kontu’nun bir mülkünü devralmışlar ve burada bulunan Old Hall’da (1490-92) görevlerini sürdürmüşlerdir. Daha sonra bu avukatlar arasında Olivcr Cromwell ve Willianı Penn ( Peninsylvania’nııı kurucusu) da yer almıştır.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?