Lizbon Müze Turu

Lizbon Askeri Müze

Lizbon Askeri Müze

Kahramanlık ruhu, dünyanın en büyük topçu koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan devasa Korint tarzı kışlalarda ve Askeri Müze’nin cephanelik kompleksinde hissedilir. Ziyaretçiler 20 tonluk bronz bir topla baş edebilir ve kaşif ve keşif yolculuklarına adanmış bir odada Vasco de Gama’nın kılıcına hayran olabilirler. Sonsuz, yankılanan silah, üniforma ve zırh odaları ile uğraşırken, İngilizce bir kelime söylemeden, süngerin tam olarak nasıl olduğunu söyleyebilecek bir rehber tarafından – saygılı bir mesafede – takip edilecek kadar şanslı olabilirsiniz. ya da bu korkunç yelkenliği salladı. Bu güzel süslü binada ayrıca 18-20. Yüzyıl sanat koleksiyonu var. Müze, Alfama’nın doğu kenarında, tepenin eteğinde ve Santa Apolónia istasyonunun karşısındadır.

Lizbon Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi

Lizbon Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi

Museu do Chiado olarak da bilinen bu müze – bir manastırın üzerine inşa edilmiş – 1850’den günümüze Portekiz sanatında uzmanlaşmıştır: Romantizm, Doğalcılık, Gerçeküstücülük ve Modernizm. Müze ayrıca küçük duvarlı bahçesinde geçici resim, heykel ve multimedya enstalasyonlarının yanı sıra yaz caz konserlerine de ev sahipliği yapıyor.

Lizbon Dekoratif Sanatlar Müzesi

17. yüzyıl Azurara Sarayı’nda, Dekoratif Sanatlar Müzesi-Okulu, 15. ila 19. yüzyıllara dayanan nesnelere sahiptir. Parlak renkli Arraiolos’u (ithal Arap tasarımlarına dayanan geleneksel, el işlemeli Portekiz halıları) yanı sıra gümüş işleri, seramikler, resimler ve mücevherlere bakın. Korunması gereken çok sayıda zengin eşyaya sahip olan müze, restorasyon için önemli bir merkez haline geldi. Ciltçilik, oyma ve dolap yapımı gibi el sanatlarının tümü burada yüksek eğitimli personel tarafından gerçekleştirilmektedir; restorasyon çalışmasını randevu ile görüntüleyebilirsiniz.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?