Cheonjeyeon Şelalesi

Kore’de Görmeniz Gereken Yerler

Jeju Halk Köyü Müzesi

Jejudo Adası’nın 1890’lardaki kültürü ve tarihi bu açık hava müzesinde yeniden yaratılmış. Jejudo’nun o dönemindeki dağ köyleri ve balıkçı köylerindeki evlerle diğer binaların yeniden inşa edildiği müze aynı zamanda, ünlü Kore dizisi “Jewel in the Palace / Saraydaki Mücevher”deki ana karakterin sürgüne gönderildiği yer. Adanın güney kıyısındaki şehri Seogwipo güzel otelleri ve muhteşem doğasıyla bir balıkçı limanı.

 Jungmun Tatil Beldesi Kompeksi

Turistik bir eğlence ve dinlence merkezi olan kompleks, Cheonjeyeon Şelalesi’nin ve tertemiz kumsalların yanında. Lüks oteller, golf sahası, dev akvaryum, botanik bahçesi, alışveriş merkezi ve diğer pek çok tesisin bulunduğu tatil köyü kompleksi, turistler için keyif verici ve eğlenceli bir tatil yeri.

 Yeomiji Botanik Bahçesi

28.253 metrekarelik yüzölçümüyle bu devasa serada iki bin civarında tropik ve subtropik bitki bulunuyor. Sera; su bitkileri, tropik meyve ağaçları, kaktüs ve diğer değişik bitki türlerine ev sahipliği yapıyor.

 Cheonjeyeon Şelalesi

Cheonjeyeon, “Cennet İmparatoru’nun Havuzu” demek, Efsaneye göre Cennet İmparatoru’nun hizmetkârı yedi peri kızı gece yarısı burada banyo yapıyor. Şelalenin oluşturduğu havuzun üzerindeki kemerli köprü bu yedi perinin heykelleriyle süslü.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?