Kore Halk Köyü

Kore Halk Köyünü tanıyalım

Kore Halk Köyü

Kore Halk Köyü yüzlerce yıl önceki hayat tarzını yeniden yaratan, yaşayan bir müze. Burada çömlekçiler, okumacılar, nalbantlar ve geleneksel yöntemleri kullanan zanaatkârlar bulunuyor. Köyde 280 geleneksel ev ve halk performanslarının yapıldığı bir de amfiteatr var.
Büyük Seul Parkı
Japonya’nın sömürge yönetimi sırasında hayvanat bahçesine dönüştürülen Changgyeonggung Saray’nın restore edilmesi için bütün hayvanlar Gwacheon’daki parka götürüldü ve böylece 1984 yılında Büyük Seul Parkı oluştu. Parkta bugün hayvanat bahçesinin yanı sıra bir sera, tema bahçesi, kamp alanı ve Seoul Land lunaparkı bulunuyor. Seoul Land’de yıl boyunca çeşitli festivaller ve eğlenceli gösteriler düzenleniyor.
Ulusal Çağdaş Sanatlar Müzesi
Büyük Seul Parkı’nın içinde yer alan müzede çağdaş sanatçıların 8500 modern işi sergileniyor ve yıl boyunca özel sergiler düzenleniyor. Dış mekândaki heykel parkı da buraya ayrı bir güzellik katıyor.
Waujeongsa Tapınağı
Waujeongsa Tapınağı, Korelilerin en büyük dileği olan, iki Kore’nin birleşmesi ve barış içinde yaşaması dileğiyle yapıldı. Yabancı turistler asıl olarak, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dünyanın en büyük ahşap Buda heykelini ve 1988 Seul Olimpiyatları’nın açılışında çalınan, ülkenin en büyük Birleşme Çanı’nı görmeye geliyor.
Silleuksa Tapınağı
Kore’deki çoğu tapınağın aksine Silleuksa nehir kenarında bulunuyor; böylece ziyaretçiler diğer doğal güzelliklerin yanı sıra Namhan Nehri’nden gelen güzel esintinin de tadını çıkarabiliyor. Tapınakta Josadang Salonu gibi kültürel alanların olmasının yanı sıra ziyaretçiler için templestay (belli bir sure tapınakta kalıp tapınak hayatını yaşama) programı da var.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?