Kızıl Kum Plajı

Kızıl Kum Plajı

Kızıl Kum Plajı

Kızıl Kum Plajı Konumu

Hawaii Adaları’nda romantik rekreasyon için harika yerler bulunur. Takımadalarındaki en romantik sahillerden biri Maui Adası’nda bulunur. Aynı ismin koyunda yer alan Kaihalulu Plajı’nın ana özelliği gökyüzü mavisi suyu ve yeşil tropik ovuşturmaların benzersiz bir tezahürü olan koyu kırmızı kumdur. Alışılmadık plaj, volkanik aktivitenin etkisi altında oluşturulmuştur. Kauzi yanardağı tarafından patlayan lavlar kıyılarda kırmızı renklerle renklendirilmiştir. Kaihalulu Beach, sadece çok güzel ve romantik değil aynı zamanda trafikten de uzaktır. Güçlü akıntılardan ve yüksek dalgalardan, kıyı mercan resifi tarafından korunur. Şaşırtıcı bir şekilde, etkileyici plajın ana sırrı olağan bir pas. Volkanik lav, yüzlerce yıldır korozyona maruz kalan demir bakımından zengindir. İnanılmaz bir plaja ulaşmak için tek yol, karmaşık bir dağ yolunda yürümektir. Zorlu bir yolculuk yapmak için sadece birkaç turist girişimde bulunuyor. Dağ sıraları boyunca yürüyüş sırasında gezginler başka bir önemli cazibe merkezi – eski bir mezarlık – görmek için bir fırsat bulacaksınız. Kaihalulu Beach, adadaki en tenha olanlardan biridir. Bu yüzden uzun zaman önce çiftler tarafından sevgiyle seçilmişti. Sahile en yakın yerleşim, bölgede turistler için açılan birkaç küçük otel olan Han şehridir.
Muhteşem romantik görüntüleri ile dünya üzerinde sadece birkaç pembe plaj, farklı noktalara yayılarak tablo gibi manzaralar yaratmayı başarmış. Bu plajların hem nadir bulunur güzellikte olmaları hem de şaşırtıcı derecede çekici olmaları, onları birer turistik lokasyon haline getirmiş. Bermuda’dan Yunanistan’a, İtalya’dan ve Bahamalar’a kadar bu seyrek güzellikteki plajlara beraber göz atalım Red Sand Beach, diğerlerinden farklı olarak çarpıcı ve güzel bir gizli koy. Koyun dışındaki okyanus neredeyse her zaman derin, neredeyse gerçeküstü bir Kool-Aid mavisidir ve dramatik ve engebeli kıyı şeridine karşı acımasızca öfkelenir.

Kızıl Kum Plajı

Kızıl Kum Plajı Yapısı

Hilal şeklindeki plaj, pas kırmızısı lav körfezi kayalıklarla sahile kırmızı kumunu sağlayan Ka’uiki Baş kertik konisinin derinliklerinde kesilmiş. Bu gevşek kırıntılardan oluşan uçurumlar neredeyse dikey olarak kulelidir, ancak bir şekilde etkileyici yüksekliklerde bozulmadan kalır. Koy okyanus tarafındaki pürüzlü siyah lav kaya duvarı ile korunmakta ve bu neredeyse diğer dünya dünyasına katkıda bulunmaktadır. Buradayken iwa ve Koae Kea’ı göreceksiniz ki aşağıda avı arayan kayalıkların üstünde gökyüzünü katlıyorlar. Her iki kuş da izlenmesi çok etkileyici. Iwa, rüzgar akıntılarının önemli kuşları ve ustalarıdır ve bu dünya dışı ortamda, tarih öncesi bir gökyüzünde dolaşan pterodactyls gibi görünürler. Koae Kea daha hafif ve daha huzurlu bir görünüme sahip – kuyruk için uzun bir flama ile neredeyse beyaz güvercinler gibi görünüyor.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?