Kartanesi Müzesi

Japonya Kartanesi Müzesi Yapısının Özellikleri

Biri müze sergileri arasında eski resim, arkeolojik eserler ve diğer antikaları görmeye alışıktır. Hokkaido adasında bulunan Japon müzelerinden birinde çok özgün bir koleksiyon sunuluyor. Başlıca özellikleri kar taneleri. Kesinlikle, müze kurucuları,% 95 hava içeren kırılgan doğayı koruyamamışlardı, bu yüzden ziyaretçilerine en güzel ve olağandışı kar tanelerinin fotoğraflarını göstermeye karar verdiler.

Kartanesi Müzesi

Eşsiz müzenin kurucusu bilimadamı Nakaya Ukitiro. O, böylesine gevrek ve ince bir malzemenin iyi fotoğraflarını yapma imkânının nispeten yeni bir tarihte ortaya çıktığı görüşünde. Büyük bilim merkezlerinin çalışanları bile, küçük kar tanelerinin kalitatif kayıtlarını hayal etmekteydi. Olağandışı müzenin yeri maruz kaldıkları kadar orijinal. Odaları kar mağaralarında döşenmiştir. Ziyaretçiler, mevsim ne olursa olsun sıcak kıyafetler alması için müze odalarında oldukça soğuk.

Kartanesi Müzesi Yapısı

Müzenin kurucusu Nakaya Ukitiro, birkaç yıl boyunca en dikkat çekici doğal oluşumlardan biri olan inanılmaz derecede güzel kar taneleri üzerinde çalışıyordu. Onları sınıflandırdı ve özel mülkleri sergiledi. Sergiyi ziyaret ederken müze ziyaretçileri, bilim adamının en önemli keşiflerini öğrenebilirler. Sergi salonlarının yanı sıra konser salonu, tanınmış sanatçıların düzenli olarak yaptığı mağaralarda düzenlenmiştir. Bu salondaki eşsiz akustiği var, bu nedenle konuklar en ilginç fotoğraf koleksiyonunu ziyaret etmek ve unutulmaz konserleri ziyaret etmek için güzel bir fırsat buluyorlar.

Kartanesi Müzesi
 

Yağan kar genellikle pul haline getirilmiş kar kristallerinden oluşur. Bireysel kristaller kar taneleri ile aynı anda düşebilse de, çok ince kristallerin yağmuru olarak kendi başlarına da düşebilirler.

Çalışmaları bilimsel amaçlar için gözlem olarak başlarken, Glaishers’ın kar kristallerinde gördüğü altta yatan geometrik yapı, Mart ve Nisan aylarında Sanat Dergisi’nde yayınlanan “ Tasarımın Amaçlarına Uygulandığı Kar Kar Kristalleri ” adlı ikinci bir makaleye yol açtı. 1857. Bu makale on beş yıl sonra Tasarımda Uygulandığı üzere Doğadan Sanat Araştırmaları alanındaki dört denemeden biri olarak yeniden basılmıştır

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?