gezi

Kiralık Villa Bul Gezi Rehberi Nasıl Kullanılmalı?

Geçen yıl ilkini yayınladığımız GEZİ-Türkiye Tatil Rehberi’ni, evinden ayrılıp bir yerlere gidecek herkesin yolculuğunu, tatilini programlayabilmesi, bütün ayrıntıları önceden bilerek hareket edebilmesi izin planlamıştık. Ancak gördük ki, GEZİ yalnızca tatilin programlanması  için  değil,  tatil sırasında da kullanılıyor. Bu nedenle başta boyutu olmak üzere, içeriğinde de kapsamlı değişikliklere gittik. Daha fazla ayrıntıya yer verdik. Yol tariflerini, gidilecek yerlerin birbirlerinden uzaklıklarını mümkün olduğunca vermeye çalıştık. Ancak rehberin sistematiğini değiştirmedik.

Neyi Nasıl bulacaksınız?

Tanıtım bölümünde İstanbul’dan başlayarak güneye, oradan da doğuya doğru sahil şeridini izliyor, aralarda içlere doğru giriyoruz.  Bölgeler İstanbul ve çevresi, Marmara Trakya, Kuzey ve Güney Ege, Akdeniz, Orta Anadolu, Kapadokya, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu olarak sıralanıyor. İstanbul Çevresinde İstanbullu okurlarımız hafta sonu gecelemeli veya günübirlik gidebilecekleri çok sayıda seçenek bulacaklar. Her yörede gezilebilecek yerleri olabildiğince ayrı başlık altında vermeyi ve rehber bilgilerini kendi sayfalarına koymayı esas aldık. Nasıl gidilebileceği, lokantalar, barlar, çevre turları, rent a carcılar ve seyahat acentaları verildi. Bölge haritaları ve planlarla desteklendi. Tatil merkezlerinin çevresinde gezilip görülebilecek yerler olabildiğince ayrıntılandırıldı.

GEZİ’yi Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

GEZİ’de aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilmek için ilk sayfalarımızdaki İçindekiler ve İndeks sayfalarını inceleyin. Rehberde geçen tüm yerleşim, semt, tarihi eser, ören yeri ve beldeleri 14, 16 ve 18. sayfalardaki “Alfabetik İndeks” sayfalarında sıraladık. Aradığınız bir yeri, nerede oldu Şunu bilmeseniz de bu indekslerle bulabilirsiniz. Güzergahlar Bölümünde İstanbul, Ankara ve İzmir’den başlıca tatil yörelerine nasıl gidileceğini mesafeleri ile krokilerde gösterdik. Aynı güzergah üzerinde ve çevresindeki görülecek yerleri, alternatif yolları, mola yerlerini yazdık. Gideceği son noktaya hızla varmanın dışında, evinden çıktığı anda tatili başlatanlar için bu ayrıntılar çok yararlı olacak. 1994’de de GEZİ’nin beğenilen ve çok kullanılan bölümlerinden olduğunu biliyoruz. Özel İlgi Turizmi bölümünde Mavi Yolculuk, Sağlık (Kaplıca) Turizmi, Rafting, Kamp-Karavan, Trekking gibi özel başlıklar açtık. Bu alanlara ilişkin bilgileri kısaca her yöreyi anlatırken de verdik.

GEZİ’nin Rehber Bölümü Rehber Bölüm tatilcinin en çok gereksinim duyduğu en fonksiyonel bilgileri içeriyor. Türkiye’nin dört bir yanından, ama en çok da yoğun ilgi gören tatil merkezlerinden 1000 kadar oteli resimleri ve ayrıntılı bilgileri ile bulacaksınız. Seyahat Acenteleri, İstanbul’un lokanta ve barları, ulaşım bölümleri aradığınız bilgiye kolay ulaşmanızı sağlayacak şekilde düzenlendi. İstanbul lokantalarını semtlere göre ayırdık. Kiralık Villa tatilini bu makalede ele almadık ama bu sektörle ilgili birçok makaleyi de paylaşacağız.

Fiyatlar niye yok? Fiyatlar haklı olarak okurun en çok aradığı bilgi. Ancak döviz bazında olsa bile otel fiyatlarını vermek ne yazık ki mümkün olamıyor. Yabancı turist talebinin artış veya azalışına göre fiyatlar her an inip çıkabiliyor. Dolayısı ile vereceğimiz fiyatlar okuru yanıltabilirdi. Bu sorumluluğu alamazdık. Ancak bir çok fiyat hakkında metin içinde bilgiler verdik. Okurun bir fikir edinmesine yarayacaktır. Bizim işimiz bu yayın için burada bitiyor.

Makalemizn Devamı bir sonraki blog paylaşımında…

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?