Funchal Gezilecek Yerler

Funchal Palheiro Bahçeleri

Funchal Palheiro Bahçeleri

Funchal’ın 5 km (3 mil) kuzeydoğusunda ve deniz seviyesinden yaklaşık 500 metre yükseklikte bulunan bu 30 dönümlük arazi, Madeira’da yıl boyunca çiçek açan birçok renkli bitkiyi görmek için hoş bir mekandır. Ziyaretçiler yılın çoğunda ebegümeci ve begonviller görürken, jakaranda ve bauhinias mevsimsel olarak yetişiyor. Şarap üreten Blandy ailesinin sahibi olduğu bakımlı bahçeler keyifli bir öğleden sonra yapar ve burada çay evi lezzetli ev yapımı kekler ve tartlar sunmaktadır. Burada dik bir sürücü ya da otobüs yolculuğu var. 37 ve 36 otobüsler günde birkaç kez geçer ve adanın organize turlarında popüler bir duraktır.

Funchal Santa Katarina Parkı

Funchal Santa Katarina Parkı
Yıl boyunca çiçeklerle dolu olan St.Catarina Park, Funchal ve Ponta do Garajau’ya kadar körfez manzarasına sahip yaklaşık 43.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Parkın merkezinde, 1425 yılında Madeira’nın keşfi João Gonçalves Zarco tarafından inşa edilen küçük Capela de Santa Catarina (St. Catherine Şapeli) bulunmaktadır. Adanın en eski binalarından biridir. Parkın hemen üstünde, Madeira başkanının ikametgahı Quinta Vigia adlı pembe bir konak var – halka kapalı ama güzel çinilerle kaplı 18. yüzyıldan kalma şapelini ziyaret edebilirsiniz.

Funchal Sao Lourenço Sarayı

17. yüzyılda Madeira’nın ilk kalesi olarak inşa edilen St.Lawrence Sarayı hala askeri karargah olarak kullanılıyor. Belirli zamanlarda büyük odaları ziyaretçilere açıktır ve görkemli sanat eserleri ve antika mobilyalarla dolu büyük balo salonunu ve diğer devlet odalarını görebilirsiniz.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?