Floransa Rehberi

Floransa

Floransa
Floransa
Zambak şehri Floransa, Rönesans’ı doğurdu ve dünyayı görme şeklimizi değiştirdi. Yüzyıllar boyunca, manzaraya ve olağanüstü sanatlara sahip odalar arayan gezginlerin hayal gücünü yakaladı. Floransa ince bir güzelliktir – yerel taştan inşa edilmiş sade, hazırlıksız saraylar çok büyük olsalar bile gösterişli değildir. Gün kırıldığında ve güneş battığında belli bir ihtişam alırlar; sessiz renkleri bu ışıkta parlıyor. Arno boyunca bir yürüyüş, 700 yılda bırakılmayan ve çok fazla değişmeyen manzaralar sunuyor; her zaman turistlerle dolu Piazza della Signoria’da gezinmek sabır gerektirir. Ancak herkesin burada gibi görünmesinin bir nedeni var. Şehrin kalbi ve İtalyan Rönesans sanatının dünyanın en iyi deposu olan Uffizi’ye ev sahipliği yapıyor. 

Floransa, 1700’lerde büyük turu yapan her yerden üst sınıf ziyaretçiler tarafından “keşfedildi”. Bugün milyonlarca insan ayak izlerini takip ediyor. Güneş Arno’nun üzerine çöktüğünde ve Mark Twain’in açıkladığı gibi, “Floransa’yı tüm keskin çizgileri loş ve soluk hale getiren ve katı şehri bir rüya kentine dönüştüren renk dalgalarıyla boğuyor,” şehrin büyüsü. 

Floransa Giardino Bardini
Floransa Giardino Bardini

Floransa Giardino Bardini

Floransa Giardino Bardini’yi bahçe severler, manzarayı sevenler ve güzel bir yürüyüşten hoşlananlar, tarihi yüzyıllar süren bu güzel villa ve bahçeyi ziyaret etmelidir. Villa 14. yüzyılın başlarında duvarlı bir bahçeye sahipti; “Büyük Merdivenler” – ölçeklenmeye değer bir zikzak tırmanışı – 16. yüzyıldan beri var. Bahçe süsen, gül ve hatıra çiçekleri ile doludur ve bir Japon bahçesi ve heykel içerir. Çok güzel bir yürüyüş (hepsi aynı giriş bileti için) Giardino di Boboli üzerinden ve Forte Belvedere geçmiş giardino üst girişine götürür.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?