FLOATİNG HOTEL CATAMARAN

FLOATİNG HOTEL CATAMARAN

FLOATİNG HOTEL CATAMARAN

FLOATİNG HOTEL CATAMARAN Konumu

Dünyadaki en sıra dışı yüzen otellerden birinin projesi, Salt & Water şirketi tarafından Sırbistan’da sunuldu. Yüzen otel tamamen suyun üzerinde olacak. Tasarımı, yakınlardaki odaların bulunduğu sabit bir tabanı da içerecek. Her oda, katamaran olarak da işletilebilen ayrı bir viliyi temsil edecektir. Konuklar, odaya yerleştikten sonra, rezervuar topraklarında özgürce dolaşabilir ve nerede dinleneceklerini ve eğlenileceklerini seçebilirler: balık tutmak, yüzmek ve çevredeki manzara keyfini çıkarın. Otel bünyesinde bir restoran, lobi bar ve bir kafe olacak, yüzen otel konuklarına bir çok ilave hizmet sunabilecek. Otel katamaranının alışılmadık odaları 2 – 4 kişiliktir, bir aile tatili için mükemmeldir. Su otelinin yapımı, gezginlerin dikkatini nehirler ve göller üzerinde dinlenmek ve böyle bir tatilin çevre için kesinlikle güvenli olabileceğini göstermek için tasarlandı. Floating Hotel’in inşaatı yakında başlayacak, bu proje takdir edilerek prestijli Millenium Yat Tasarım Ödüllerini kazandı. Otelin konumu Sırbistan’ın göllerinden biri olacak. Projenin organizatörleri, katamaranların sayısının tam anlamıyla sınırsız olacağını belirtti. Otel çok sayıda misafirin dikkatini çekerse yüzen odaların sayısı sürekli artacaktır.
Katamaran Apartments’ın ilk yüzen oteli olan yeni projemizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz . Bu projenin amacı, iç sularda turizmi teşvik etmek ve (genellikle ihmal edilen) doğanın el değmemiş kısımlarına ulaşmaktır.

FLOATİNG HOTEL CATAMARAN

FLOATİNG HOTEL CATAMARAN Yapısı

Floating Hotel’in bu turizm dalı için mükemmel bir çözüm oluşturduğuna kesinlikle inanıyoruz, çünkü gezginlerin tabiatın doğal uyumunu ihlal etme imkânı olmadan tamamen yeni bir şekilde dinlenmeleri ve doğanın keyfini çıkarmaları için bir fırsat sunuyor.
Yüzer Otel iki ana bölümden oluşur – merkezi yüzer yapı ve apartman katamaran birimleri. Merkezi yüzen inşaattan (resepsiyon, restoran, etkinlik salonu, personel ofisleri ve kafeden oluşan) geçerken, konuklar katamaran dairelerine bağlı patikalara ulaşmaktadır. Her daire aslında rıhtımdan kolaylıkla ayrılabilen ve gezilebilen ve konukların tatil için kendileri için mükemmel bir yer seçmelerine olanak tanıyan, yenilikçi şekilde tasarlanmış bir katamarandır. Her katamaranda bir salon, bir mutfak, bir banyo, uygulanan depolama alanı ve bir salon (salonun üzerinde yer alan) bulunan bir salon bulunmaktadır. Salonun çift kişilik bir yatağa dönüştürülebilmesi sayesinde her dairede 2 ila 4 kişi konaklayabilir. Plaj platformundan, yüzme, dalış, balıkçılık ve güneşlenmek için suya erişmek kolaydır. Bu projenin ana fikri, güzel doğal manzaralar sürekli etraflarında değişirken, konukların yelkenlerin tadını çok yavaş bir şekilde geçmelerini sağlar. Bu nedenle, katamaranların önünde büyük pencereler olan sıra dışı bir şekil vardır. Başka bir deyişle, katamaran daireler, konukları su ve gökyüzü ile birbirine bağladıkları ve onları günlük baskılardan izole ettikleri için “doğanın çerçeveleri” olarak düşünülebilir.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?