Festival Ülkesi Kore

Silla Sori Festivali 

Silla Sori Festivali

Sila Sori Festivali temel olarak Gyeongju’da Birleşik Sila döneminde yapılan Kral Seongdeok’un Kutsal Çanı üzerine odaklanır. Bu, bin yılık bir mirasın kucaklanması demektir. Festivalin yeri Cheomseongdae Gözlemevi etrafında yer alan bir ot tarlasıdır. Festivalde yaklaşık 6 ton ağırlığında olan Emile Bell’in (Büyük Çan) yeniden yaşatılması, Silla Kültür deneyimi, Sila Gandeunghoe’nun yeniden ortaya çıkması (lamba seremonisi) ve hazırlanan daha birçok program yer almaktadır.

Sunchang Mayalanmış Soya Fasulyesi Festivali

Sunchang Mayalanmış Soya Fasulyesi Festivali her yıl insanlarının uzun ömürlü olmasıyla ve kırmızıbiber macunu üretimiyle tanınan Sunchang köyünde düzenlenir. Mayalanmış Sunchang kırmızıbiber macunu yakın zamanlarda sağlığa olan mükemmel faydalarıyla tanındı. Festivalde yöreye özgü bir fuar ve Sunchang kırmızıbiber yemeği yapma yarışmasının yanı Sıra geleneksel açık hava performanslar, vurmalı çalgılar performansları ve Sunchang kırmızıbiber macunu yapımı yer alacak.

Yeoju Ogok Naru Festivali

Yeoju Ogok Naru Festivali iki festivalin birleşiminden oluşur. Bunlar Yeoju’yu temsil eden ürünler, pirinç ve tatlı patatesten yapılan Yeoju Çiftlik Festivali ve Tatlı Patates Festivalleridir. Festival ziyaretçileri Yeoju’nun kaliteli tarıma dayalı ve yöreye özgü ürünlerini burada bulabilirler. Aynca çeşitli eğlenceli ve bilgilendirici programlara katılmanın tadını çıkarabilirler.
0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?