Cremona, İtalya

Cremona, İtalya

Cremona Hakkında

Cremona, klasik müzik severlerin rüyasıdır. Çarpık eski sokakları boyunca her blokta keman dükkanlarıyla, dünyanın en iyi kemanlarının yapıldığı yer. Andrea Amati (1510-80) 16. yüzyılda modern enstrümanı burada icat etti. Cognoscenti, Amati adını revize etmeye devam etse de, kaderlerin geniş ve kalıcı bir şöhreti sakladığı Amati’nin yeğeninin çırağıydı. İnanılmaz 68 yılı kapsayan bir kariyerde Antonio Stradivari (1644-1737) efsanevi kemanlarına ek olarak viyola, çello, arp, gitar ve mandolin gibi 1.200’den fazla enstrüman yaptı. Onlar dünyanın en göze çarpan, en pahalı telli çalgıları olmaya devam ediyorlar.

Bu sessiz, orta büyüklükteki şehirde dolaşırken, keman yapımının gelişmeye devam ettiğine dikkat edemezsiniz. Aslında, birçoğu Scuola Internazionale di Liuteria (Uluslararası Keman Yapımı Okulu) mezunları olan 140’tan fazla liutai (keman yapımcıları) vardır. Geleneksel işçiliğin üstün olduğu bu atölyelerde, özellikle kendi enstrümanınızı almayı düşünüyorsanız; turizm ofisi adres sağlayabilir.
Cremona’nın diğer şöhret iddiası, Ekim 1441’de gerçekleşen Bianca Maria Visconti ve Francesco Sforza’nın evliliği onuruna yaratıldığı söylenen torron (nuga). Orijinal olarak badem, yumurta ısıtılarak hazırlanan yeni şekerleme beyazlar, bal ve kısık ateşte, kent kulesinden sonra şekillendirilmiş ve adlandırılmış, sembolik bir kutlamada yaratılmıştır. Yıllık Festa del Torrone, Kasım ayının üçüncü veya dördüncü haftasında ana meydanda yapılır.

Cremona Katedral

Cremona Katedral

Cremona’nın Romanesk Duomo’su 1190’da kutsandı. Nefes kesen bir meydanda etkileyici bir yapı ve kesinlikle İtalya’nın en güzel kiliselerinden biri. Burada 1514’te hizmete giren ve Boccaccio Boccanccino, Giovanni Francesco Bembo ve Altobello Melone gibi yerel sanatçıların eserlerini içeren olağanüstü bir döngünün merkezi freskleri olan Meryem Ana’nın Hikayesi ve İsa’nın Tutkusu’nu bulabilirsiniz.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?