Çocuklar için Prag

Ayna Labirenti
Duvarlara asılmış eğri büğrü aynalar, yaşınız kaç olursa olsun, komik şekiller alan yüzlere, iyice uzayıp giden cılız bedenlere ya da şişman, top gibi vücutlara katıla katıla gülmek için mükemmel bir fırsat sunar. Kanlı ve dehşetli sahneler görmek isteyebilecek daha büyük yaştaki çocuklar, Petřín Tepesi’ndeki pek çok ilgi çekici şeyden biri olan savaş diaromasına ilgi duyabilirler.

Kukla Gösterileri 

Kukla gösterileri Çek gelenekleri arasında önemli bir yere sahiptir, öğleden sonraları düzenlenen gösteriler çocukları en az bir saat boyunca oyalayacaktır. Gösteriler o kadar güzel ve heyecanlıdır ki, çocukların oyunun dilini bilmeleri zorunlu değildir. Tanınmış masalların hafta sonu gösterimleri Ulusal Kukla Tiyatrosu’nda yapılır; biletler çabuk tükenir, bu nedenle bir an önce rezervasyon yaptırın.

Kuğuları Besleme

Bir torba ekmek ufağı alıp nehir kıyısına inin. Střelecký Ostrov, zarif kuğuları görebileceğiniz en güzel yerlerden biridir; çocukların attığı ekmekleri zarif boyunlarını suya daldırarak incelikli hareketlerle yiyen beyaz kuşlar çok hoştur. Hem ayaklarınızı ıslatmamaya hem de elinizi gagalara kaptırmamaya dikkat edin. Her mevsim güzel bir etkinlik…

Çörten Keşfetme 

Görkemli Aziz Vitus Katedrali’nin dış cephesini süsleyen su oluklarını keşfetme oyunu çocukların çok hoşuna gidecek eğlencelerden biri olabilir, bu sayede başlarını yukarı kaldırmış bir halde dolaşacaklardır.
Çörtenlere ek olarak, kent çapında heykeller, ev plakalan, kemerleri ve kornişleri süsleyen ilginç suratlar bu oyunun bir parçası olabilir. Boyunlarının tutulmamasına ve taşlık sokaklarda tökezlememelerine dikkat edin.

Beyaz Kule
Prag Kalesi’nde eğlenceli bir nokta. Burada, dileyenler, gerçek bir yaydan ok atabilir, beğendikleri
silahı kuşanabilir ve işkence odasındaki aletlere bakabilirler. Çocuklar dar ve alçak geçitlerden kolayca geçebilirler, ama aynı şeyi yetişkinler için söylemek zor.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?