Capri, Napoli

Capri Rehberi

 Capri, Napoli

Fantastik mağaralar, yükselen konik zirveler, büyük ve küçük mağaralar, ayrıca imparatorların villaları ve binlerce efsane Capri’yi fısıldayan bir gizem havasıyla fırçalar. İmparator Augustus, Apragopolis (Tatlı Tembelliğin Şehri) lakabıyla adanın zevklerini ilk yorumlayan oldu ve Capri o zamandan beri her ilkeden kaçtı. Antik Yunan ve Roma tanrıçaları, adayı 1960’larda paparazzo’nun cennetine dönüştüren Jacqueline Onassis, Elizabeth Taylor ve Brigitte Bardot’un beğenisine bırakıldı. Bugün, yeni nesil glitterati adanın çağrısına cevap vermeye devam ediyor.

Capri’deki yaşam, Capri Kasabası’nın (Monte Tiberio ve Monte Solaro arasındaki eyer) ve Anacapri’nin (902 feet) daha yüksek iki merkezi etrafında yer alır. Capri Kasabasını Anacapri’nin üst kasabasına bağlayan ana yol otobüslerle iyi bir şekilde döşenmiştir. Ana limana, Marina Grande’ye vardığınızda, herkes saatte birkaç kez yükselen (ve inen) ünlü fünikülere yönelir. Anacapri’ye otobüsle ulaştıktan sonra, Anacapri’nin şehir merkezinden Monte Solaro’nun (1,932 feet) tepesine çıkan muhteşem telesiyejle ada yüksekliklerine ulaşabilirsiniz. Capri Kasabası ve Anacapri ayak gücü, bu muhteşem cadde ve yollar boyunca yürümenin sırf zevkine olduğu kadar rahatlık için de tercih edilen ulaşım şeklidir. 

Capri Arco Naturale

Capri Arco Naturale

Capri’nin en ünlü doğa harikalarından biri olan Punto Massullo’yu çerçeveleyen bu jeolojik kemer, bin yıl boyunca rüzgar ve yağmurun aşındırıcı etkilerine maruz kalan büyük bir kireçtaşı mağarasından geriye kalan tek şey. Bir zamanlar dalga hareketi ile oyulmuş olan bir mağara, nispeten yeni jeolojik zamanlarda (yaklaşık 1-2 milyon yıl önce) mevcut seviyesine, deniz seviyesinden yüz metre yüksekliğe kadar kaldırıldığında parçalandı.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?