Busan Metropolitan City – Kore

Gukje Pazarı

Busan’daki en ünlü geleneksel pazar olan Gukje Pazarı, Seul’deki Namdaemun Pazarı’ndan daha az gelişmiş değil ve yabancı turistlerin çokluğu sebebiyle neredeyse ondan daha kalabalık. Gwangbok-ro Caddesi, Busan’ın önde gelen moda merkezlerinden biri ve Busan’ın eski belediye binasından Gukje Pazarı’nın girişine kadar 750 metre boyunca uzanıyor. Bölgede çok sayıda tiyatro, galeri, banka, hediyelik eşya dükkânı, butik ve otel bulunuyor.

Jagalchi Pazarı

Busan’ın önde gelen turistik yerlerinden biri olan Jagalchi Pazarı ülkenin deniz ürünleri çeşitliliğinin merkezlerinden biri. Özellikle sabahın erken saatlerinde, balıkçılarla tezgâh sahiplerinin taze balık pazarlığı yaptığı saatlerde görülmeye değer. Kore halk kültürüne daha da yakından tanıklık etmek için her yıl ekim ayında yapılan Jagalchi Festivali’ne gelmeniz öneriliyor.

Busan Metropolitan City

Kore Savaşı sırasında (1950-1953) Busan’a sığınan insanlar küçük bir köyde toplandı ve işte burada, göçmenlerin nasıl yaşadığını göstermek için o köy yeniden canlandırılıyor. 40 Basamak Kültür Merkezi’nin hemen yanında sergilenen eşyalar savaşın acılarını gözler önüne seriyor.

Taejondae

Yeongdo Adası’nın ucunda, Busan şehir merkezinin güneybatısındaki Taejongdae, 200 metre aşağıdaki denize doğru inen dik falezleriyle dağlık ve sık ormanlarla kaplı bir alan. Bu kayalık yamaç, Busan’ın en güzel gündoğumu manzaralarından birini s unuyor.
0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?