Braga Görülecek Yerler

Braga Mosteiro de Tibaes (Tibaes Manastırı)

Braga Mosteiro de Tibaes (Tibaes Manastırı)

EN201’de Braga’nın yaklaşık 6 km (4 mil) kuzeybatısında, 11. yüzyılda inşa edilen ve 19. yüzyılın sonunda yeniden inşa edilen bu Benedictine manastırının etkileyici ve romantik kalıntılarına ulaşmak için EM564’ü açın. Azulejos’un güzel örneklerine sahip dört manastırı gezebilirsiniz. Düzenli biletle aynı fiyata günde üç kez (11:00, 15:00 ve 16:30) ayrılan rehberli turlardan birini seçin.

Braga Palaciodos Biscainhos (Biscain’in Sarayı)

Aynı adı taşıyan bir müzeye ev sahipliği yapan bu barok köşkün zarif odaları 18. yüzyıl tarzında döşenmiş ve gümüş ve porselen koleksiyonları sergiliyor. Sarayın zemin katı, arabaların iç kısımdan ötesindeki ahırlara geçmesine izin veren kaldırım taşıdır. Sarayın arkasında dekoratif fayanslı resmi bir bahçe var.

Braga Cumhuriyet Meydanı

Şehir merkezi, Braga’nın uzatılmış merkezi bahçelerinin başındaki bu meydanda yer almaktadır. Meydanın batı tarafı kemerli ve arkasında hakim 14. yüzyıl kulesi Torre de Menagem yer alıyor. 

Braga Katedrali (Sé)

Braga Katedrali (Sé)

Bu büyük katedral aslında Romanesk’ti, ancak şimdi etkileyici bir stil karışımı. Çatıda bulunan hassas Rönesans taşı oymacılığı özellikle dikkat çekicidir. Rua do Souto’dan 18. yüzyıl manastırından girin; Katedralin iç kısmı solunuzda ve çeşitli ilginç şapeller var. Katedralin girişindeki adımlar, bronzda 14. yüzyıldan kalma bir kristal haç da dahil olmak üzere büyüleyici bir koleksiyona sahip Museu de ArteSacra’ya (Dini Sanat Müzesi) yol açar. Turun bir parçası olarak geçtiğiniz muhteşem coroalto’dan (üst koro), büyük barok çift organın manzaraları var. Manastırın karşısında, AfonsoHenriques’in ebeveynleri, Burgundy Henry ve karısı Teresa’nın mezarlarını içeren 14. yüzyıldan kalma bir şapel olan Capelados Reis’i (Kings Şapeli) göreceksiniz. Şapellere, koroya ve müzeye İngilizce kişisel bir rehber için buna değer 5 € giriş ücretini seçin.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?