Bath Çevresi

KENTİN YAKLAŞIK 6,5 KM. BATISINDA, A43l ‘ İN HEMEN kuzeyinde, tepe yamacındaki küçük North Stoke köyü, Kelston Ro­und Hill’ deki kayın ağacı kümesine doğru yapılacak, çoğu zaman aşırı çamurlu olsa da, hoş bir yürüyüşün başlangıç noktasıdır. Açık havada görüş, Wilthshire’ı aşıp, Somerset ve Gloucestershire’dan Sevem Haliçi ile Galler tepelerine kadar 80 kilometre ötelere uzanır.

Daha kuzeyde, A46’nın ötesinde, Bath’ın yaklaşık 12 km. kuzeyin de yer alan 17. yüzyıl Dyrham Park malikanesi, geyiklerin özgürce yaşadığı, muhteşem tasarımlı parkın ucundadır.

Bath ‘ın güneyinde, kentin üzerinden harika manzaralar sunan Beechen Cliffin (sarp kayalık) uzantısı olan bir sırt vardır. Kentin 3 km. kadar güneydoğusunda Prior Park  bulunur; Büyük John Wood tarafından 1735 ile 1750 yıllarında Ralph Ailen için yapılan büyük bir evdir.

Ev ziyarete açık değildir, ama evin çevre düzenlemesini gezebilir (park etmek yasak) ve var olan en güzel Palladio köprülerin den birini burada görebilirsiniz .

Yakınlarda, Claverton Malikanesi’nde American Museum yer alır; Amerikan ev yaşamını koloni günlerinden 19.yy’ın sonuna kadar aktaran kusursuz bir müzedir.

Yine güneyde, Englishcombe, Wellow ve Priston gibi keşfedilmeyi bekleyen şirin köylerin bulunduğu gizli vadiler vardır.

BRADFORD -ON-AVON

Bath’ın doğusunda, Somerset’ in bitip Wilthshire ‘ ın başladığı yerde, taş yapılarıyla sevimli, yün kasabası Bradford-on-Avon yer alır.

Burada, köprü üstünde kasvetli, küçük bir hapishane; ırmak kıyısındaki patika boyunda, ileride, kiliseye verilen ürünlerin saklandığı, büyük bir Ortaçağ ambarı; yüzyıllar boyunca fark edilmeden kalan, az bulunur bir Narman öncesi kilise vardır. Bradford, Batlı gibi, Stuart ve Georgelar dönemi yün tüccarlarının çok sayıdaki güzel evleriyle dolu bir kenttir.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?