AİGUİLLE DU MİDİ

AİGUİLLE DU MİDİ

AİGUİLLE DU MİDİ

AİGUİLLE DU MİDİ KONUMU

Aiguille du Midi, Fransa’nın en popüler gözlem güvertesi olarak adlandırılabilir. Pitoresk Mont Blanc bölgesinde aynı adı taşıyan zirvede bulunmaktadır. Bu çok katlı görüntüleme platformu altyapıya sahiptir, bu nedenle yolculuk unutulmaz bir macera vaat ediyor. Siteye ulaşmak için, asansör üzerindeki etkileyici bir yolu aşmanız ve sonra kalan kısmını Chamonix Aiguille du Midi teleferiği ile geçmeniz gerekiyor. İkincisi 1955’ten beri faaliyet gösteriyor ve halen Avrupa’da en yüksek seviyededir. Konuklar üst kısmında hoş bir sürpriz bekleyecekler; orada rahat oturma alanları ve rahat kahveler ile çok seviyeli bir gözlem güvertesi göreceksiniz. Açık ahşap platform bir görüş noktası gibi davranıyor; birbirine bağlı tünelleri ve geçitleri kayaya oyulmuş olarak özellikleri. En üst alan 3842 metre yükseklikte; zeminin yaklaşık 70 metre yüksekliğindedir. Seviye arasında tünelleri dolaşmakla kalmaz, aynı zamanda çok daha kullanışlı ve hızlı özel bir asansör kullanabilirsiniz. Platformun tam yüksekliği ve her seviyedeki sayısı ile özel bir plaka var. Ayrıca, birçok turistin yaz aylarında ziyaret etme eğiliminde olan Aiguille du Midi’ye uzun ve inanılmaz ilginç bir tura sahip olmaya değer. Aslında her zaman çok soğuk ve çok rüzgarlı tepelerde olması, yaz aylarında tırmanmak daha rahat olacağı için daha rahat olurdu. 60 yılı aşkın bir süredir, en ünlü ve en yüksek aiguille de Chamonix’lerden biri, önemli bir dünya cazibe merkezi olmuştur. Chamonix’in merkezinden, Aiguille du Midi teleferiği ile 20 dakikalık bir yolculuk sizi 3.842 m yükseklikte Yüksek Dağ’ın geçidine götürür.

AİGUİLLE DU MİDİ

AİGUİLLE DU MİDİ YAPISI

3.777m yüksekliğinden itibaren, Aiguille du Midi ve düzenlenmiş terasları tüm Fransız, İsviçre ve İtalyan Alplerinin 360 ° manzarasını sunmaktadır. Bir asansör sizi Mont Blanc’ı net bir şekilde göreceğiniz 3.842m’deki zirve terasına getiriyor. LE PAS DANS LE VIDE!
21 Aralık 2013’ten bu yana, daha korkusuz, 1000 m’lik bir uçurumun üzerinde 2.50 m’lik bir cam kafese, VOID’E A ADIM götürecektir. Modern mimari ve teknik beceri ve heyecan dolu bir deneyim ürünü. Fransa, İtalya ve İsviçre Alpleri’nin büyüleyici manzarasını ayaklarınızın altına seren Aiguille Du Midi Dağı, “Avrupa’nın çatısı” olarak da biliniyor. Alpler’in devi Mont Blanc’ın insan tarafından ulaşılabilecek en yüksek noktası olan bu zirve, gezginler ve kayakçılar için vazgeçilmez bir durak. Yüksekliği 3.842 km olan Aiguille Du Midi Dağı, Mont Blanc’ın dört tepesinden biri. Dağın zirvesine ilk olarak 1786’da Fransız dağcılar, Jacques Balmat ve Michel Paccard çıkmıştı.

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Kiralık Villalarımız Hakkında Bilgi Almak için sizi Aramamızı İster misiniz ?